Deklaracja firmy Białuty

14 czerwca 2018

Białuty Spółka z o.o. jako firma odpowiedzialna społecznie deklaruje rezygnację z używania jaj pochodzących z chowu klatkowego do końca 2025 roku. Dobrostan zwierząt oraz jakość używanych surowców do produkcji jest dla nas bardzo istotnym aspektem dlatego też dołączamy do inicjatywy „Polska bez Klatek”.

czytaj więcej

Majonez skąd pochodzi to słowo?

30 marca 2018

 Za portalem www.poradnik zdrowie cytujemy pochodzenie słowa MAJONEZ. Autor: Aleksandra Żyłowska, dietetyk „Na pochodzenie majonezu jest kilka teorii, ale stwierdzenie na pewno, gdzie został wymyślony, jest praktycznie niemożliwe. Najbardziej popularna historia dotycząca pochodzenia majonezu jest związana z bitwą o port Mahon na Minorce w 1756 roku. Po triumfie sił dowodzonych […]

czytaj więcej

Zapraszamy na nasz fanpage – jakość tradycja Białuty

7 czerwca 2017

FB Jakość Tradycja Białuty   Na naszym fanpage będziemy często komunikować się z Państwem. Będziemy poruszać tematy związane ze zdrowym stylem życia, ze zwyczajami żywieniowymi i jakością żywności. Czekamy na komentarze!

czytaj więcej

Targi Regionalia 2017

30 kwietnia 2017

W kwietniu 2017 mieliśmy przyjemność uczestniczyć w branżowych targach Regionalia 2017. Dziękujemy za wszystkie rozmowy z naszymi obecnymi i przyszłymi klientami! Jak zwykle był to bardzo owocny czas.  Cieszymy się, że nasze soki zagęszczone wzbudzały duże zainteresowanie. Zebraliśmy bardzo dużo pozytywnych opinii!

czytaj więcej

Dożynki w Błoniu

28 sierpnia 2016

Dożynki w Błoniu 2016  Jak co oku, razem z mieszkańcami Błonia, uczestniczyliśmy w Dożynkach. Największe zainteresowanie wzbudzał nasz namiot z warsztatami ziemniaczanymi. Razem z najmłodszymi mieszkańcami naszej gminy robiliśmy niezwykłe dzieła – obrazki z pieczątek z ziemniaka. Bardzo dziękujemy wszystkim  małym i dużym artystom!

czytaj więcej

Ziemniaki są zdrowe i mają mało kalorii

30 grudnia 2015

Kamila Karwowska na łamach „Poradnik Zdrowie”: Wbrew powszechnej opinii ziemniaki nie są bezwartościowym dodatkiem do kotletów, którym można łatwo zapełnić żołądek. Ziemniaki nie są bardzo kaloryczne, a poza tym zawierają skrobię, witaminę C, potas, wapń. Najważniejsze jest to, jak przyrządzamy kartofle i z czym je podajemy. Wbrew temu, co się […]

czytaj więcej

Fakty i mity o ziemniakach

10 grudnia 2015

1. Ziemniaki pełnią rolę zdrowego, dietetycznego produktu – jak pozostałe warzywa. 2. Ziemniaki są niskokaloryczne, dają uczucie sytości, ale nie są przyczyną otyłości. 3. Spożycie 200 g porcji ziemniaków pokrywa 50% dziennego zapotrzebowania (70 mg/osobę) na witaminę C oraz 40% na potas. 4. Ziemniaki zawierają ok. 2% białka o wysokiej wartości biologicznej. 5. Zasadotwórczy skład […]

czytaj więcej

Nasz Majonez 100 % naturalny został pozytywnie oceniony.

30 września 2015

Majonez 100% naturalny uzyskał najwyższą notę za składniki z jakich jest zrobiony:  oto link do artykułu: http://czytamyetykiety.pl/products/majonez-100-naturalny/

czytaj więcej

Dni Ziemniaka 2015

23 sierpnia 2015

Jak co roku, na Dniach Ziemniaka promowaliśmy ziemniaczane menu. Ziemniaki myte, ziemniaki obierane, obierane krojone w różne formy (kostka, plastry, frytki), ziemniaki podgotowane, ziemniaki do sałatek, ziemniaki na placki i … idealne ziemniaki na chipsy.

czytaj więcej

Majonez i musztarda bez glutenu!

14 kwietnia 2015

Majonez tradycyjny, Majonez 100 % naturalny, musztarda sarepska, kremska i stołowa to produkty bez glutenu. Produkty zostały przebadane w niezależnym laboratorium. Będzie to zaznaczone na etykietach. Koncentraty owocowe również są produktami bez glutenu. Zapraszamy do zakupów.

czytaj więcej